Forum technique.pl Strona Główna technique.pl
Forum poświęcone technice rządzonej przez inżynierów :)
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Maszyna parowa

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum technique.pl Strona Główna -> Budowa i eksploatacja (MP/SE)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
awow



Dołączył: 27 Lut 2007
Posty: 19

PostWysłany: Sro Lut 28, 2007 3:17 pm    Temat postu: Maszyna parowa Odpowiedz z cytatem

Czy zbudował ktoś maszynę parową opisaną w numerze 5/1983 Młodego Technika. Jest tam opisana maszyna parowa z rozrządem suwakowym.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szdowk



Dołączył: 01 Kwi 2006
Posty: 204
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Lut 28, 2007 4:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hello

Osobiście nie. Natomiast jak się na to patrzy, to nie ma tam kompletnej dokumentacji, a tylko rozrysowane detale. Z całym szacunkiem dla autora z MT, ale myślę, że zrozumienie i sprawdzenie zamieszczonych tam rysunków zajmie tyle samo czasu co narysowanie własnego rozwiązania - w szczególności, że własne rozwiązanie będzie osadzone w realiach możliwości posiadanych materiałów i narzędzi.

PS. Do uczestników forum: Rzeczony cykl artykułów jest u mnie dostępny via e-mail - mam wątpliwości natury praw autorskich odnośnie ich publikacji na stronie lub na forum - w końcu od 1983r. upłynęło zaledwie 24 lata, a znając pewne praktyki wydawnicze nie wiem, czy te artykuły nie były jeszcze później przedrukowywane (w latach '90 lub nawet już w XXIw. Wink ).

_________________
Szymon D.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Teigrek



Dołączył: 25 Sty 2007
Posty: 100
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Czw Mar 01, 2007 3:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie biorę się za budowę silnika z rozrządem suwakowym do puki nie będę miał tokarki, a kiedy to będzie... Wink
Ale chętnie zpoznałbym się z tymi artykułami szdowk, więc jak byś mógł wysłać Rolling Eyes
pozdrawiam MM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Teigrek



Dołączył: 25 Sty 2007
Posty: 100
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Pon Mar 05, 2007 5:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za maila. Ten silnik jest niepotrzebnie strasznie pokomplikoowany, do tego rysunki są mało przejrzyste. Rzeczywiście lepiej zaprojektować samemu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Szakal



Dołączył: 19 Lut 2007
Posty: 213
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Gru 27, 2007 2:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też mógłbym prosić o e-maila z tymi planami, bo chciałbym się z nimi zapoznać Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Maciej



Dołączył: 30 Paź 2007
Posty: 44
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Sty 09, 2008 6:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szdowk napisał:
(....)
PS. Do uczestników forum: Rzeczony cykl artykułów jest u mnie dostępny via e-mail (...).

To i ja poproszę Smile

_________________
pozdrawiam
Maciek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Andrzej



Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 14
Skąd: Świdnica

PostWysłany: Pią Gru 12, 2008 11:40 am    Temat postu: Maszyna z Młodego Technika nr.5. 1983r Odpowiedz z cytatem

Witam.
W trakcie budowy mojej maszyny, w pewnym momencie zwątpiłem czy sobie
poradzę z jej budową.Miałem ten numer Technika i po namyśle wziąłem się za nią.Tak jak koledzy piszą,plany mają błędy i są mało zrozumiałe.
Ale zawziąłem się na nią i powoli ją rozgryzłem,najbardziej było trudno rozpracować skrzynię suwakową.
Wykonałem nawet tą skrzynkę, cylinder,tłok,i parę rzeczy.
Mam to nawet przed sobą.
Sam byłem ciekawy jak jak to wyjdzie.Oczywiście nie skończyłem jej,po pewnym czasie wróciłem do budowy dwu cylindrowej.
Proszę bardzo, jak ktoś jest zainteresowany jej budową,poradą, fotką czy planami służę pomocą.
Pozdrawiam Andrzej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Johny_Hawk



Dołączył: 06 Gru 2008
Posty: 3
Skąd: Moszczenica

PostWysłany: Sob Gru 13, 2008 12:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam prośbe jeśli można to prosze o plany komory suwakowej byłbym wdzięczny Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum technique.pl Strona Główna -> Budowa i eksploatacja (MP/SE) Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Na tym forum nie możesz dołączać plików
Możesz pobierać pliki z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group