Forum technique.pl Strona Główna technique.pl
Forum poświęcone technice rządzonej przez inżynierów :)
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Silnik cieplny Beniera

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum technique.pl Strona Główna -> Budowa i eksploatacja (SS/HAE)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Pastor



Dołączył: 03 Sie 2007
Posty: 111
Skąd: Ś-ca

PostWysłany: Pią Sty 23, 2015 3:23 pm    Temat postu: Silnik cieplny Beniera Odpowiedz z cytatem

Nie bardzo wiem gdzie to powiesić.. Albowiem podział forum sugeruje że na tej planecie istnieją tylko silniki parowe i Stirlinga, a taki Woods, Manson czy Ericsson muszą stać w kącie. Laughing

No ale póki co niech będzie tu. Zreszte kiedys przegladając obrazki w leksykonie Meyersa sam błednie pomyslałem że to Stirling:

http://www.retrobibliothek.de/retrobib/seite.html?id=105650&imageview=true

Dopiero niedawno nadziałem się na ten film:
https://www.youtube.com/watch?v=oiCq050yceA

Jest to przepaństwa ni mniej ni więcej tylko silnik wewnętrznego spalania zasilany.. koksem.

Jak to zgrubsza działa:



Dozowanie koksu jest hermetycznie odcięte śluzą zaworową od otoczenia (J, O, U K). Ten poziomy tłok G dostarcza powietrze do paleniska. Rozpręzające się spaliny wypychają w góre nurnik P i uciekają którymśtam kanałem przez inny zawór w świat. Koło zamachowe potem opuszcza nurnik i cofa tłok G, który nabiera świeżego powietrza i cykl sie powtarza. To tak w uproszczeniu.
Bliżej mu chyba do dwusuwowego dizla z tłokową sprężarką niż do Stirlinga.
Ten z filmiku to francuz - Benier (w tytule filmu jest literówka). Na podobnym systemie podawania, ze śluzą zaworową robili tez podobne silniki niemcy (Hock) i amerykanie (Brown).
Były tez starsze pomysły na taki napęd, ale wymagały zatrzymania maszyny i dokładania do pieca przez drzwiczki (von Royer, Toillon, Holldorff, Brückner). Dopiero automatyczny podajnik ze śluzą zaworową - czyli podwójnym zamknięciem drogi podawania rozwiązał ten problem.

Takowoż niniejszym wnoszę o rewizję nadzwyczajną podziału działów na forum Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szdowk



Dołączył: 01 Kwi 2006
Posty: 204
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Sty 25, 2015 12:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hello

Dla mnie rewelacja Smile

_________________
Szymon D.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Szakal



Dołączył: 19 Lut 2007
Posty: 213
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Lip 29, 2016 3:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czołem!
Ciekawy pomysł, tylko że gazy wytwarzane przez koks nie miały chyba mocy porównywalnej do pary, co nie? Gdybym źle myślał to proszę mnie poprawić Smile
Pozdrawiam!

_________________
.::Szakal::.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum technique.pl Strona Główna -> Budowa i eksploatacja (SS/HAE) Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Na tym forum nie możesz dołączać plików
Możesz pobierać pliki z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group