Forum technique.pl Strona Główna technique.pl
Forum poświęcone technice rządzonej przez inżynierów :)
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Potrzebna pomoc.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum technique.pl Strona Główna -> Budowa i eksploatacja (SS/HAE)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
purchaw090293



Dołączył: 29 Lis 2008
Posty: 9

PostWysłany: Pią Gru 11, 2009 11:20 pm    Temat postu: Potrzebna pomoc. Odpowiedz z cytatem

Słuchajcie, mam pytanie, otóż czy możecie mi podać gotowy projekcik silnika strilinga (taki z puszek i ogólnie byle czego co jest łatwo dostępne, aby nie wytaczać elementów, bo tokarki nie mam). Zrobiłem już z 9 tych silników no ale żaden nie zadziałał Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Maciej



Dołączył: 30 Paź 2007
Posty: 44
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Gru 12, 2009 8:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A skąd jesteś? Jeśli masz materiał, to Ci wytoczę.
_________________
pozdrawiam
Maciek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
purchaw090293



Dołączył: 29 Lis 2008
Posty: 9

PostWysłany: Sob Gru 12, 2009 10:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z Radomia, no ale pieniędzmi zbytnio ,,szastać" nie mogę, bo nie mam stałego zarobku. A jak silnik nie zechce zadziałać, no to będę miał stratę, więc rozumiesz, chodzi mi o taki dość prosty silnik z puszki i z druta. Może podajcie mi jakieś zależności między wymiarami, co jaką powinno mieć długość przy określonej średnicy itd. Neutral
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
szdowk



Dołączył: 01 Kwi 2006
Posty: 204
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Gru 14, 2009 9:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hello

Mówiąc szczerze, mamy złe doświadczenia z budową takich silników z puszki i drutu - ich zadziałanie należy rozpatrywać w kategorii "cudu", tzn. jest możliwe, ale obarczone znaczną ilością zastrzeżeń i wątpliwości. Przykład (akurat tego nie budowaliśmy, więc jest szansa, że zadziała): http://www.bekkoame.ne.jp/~khirata/english/mk_can.htm

Natomiast tu jest opis na którym się wzorowaliśmy, przy budowie naszej najbardziej udanej serii silników: http://www.modelengineeringsoc.com/Docs/TinCan.pdf

Poza tym mogę polecić silniki do samodzielnego montażu z Allegro - te niskotemperaturowe do postawienia na kubku wrzątku działają bardzo ładnie. Tych drugich nie testowaliśmy.

_________________
Szymon D.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
purchaw090293



Dołączył: 29 Lis 2008
Posty: 9

PostWysłany: Pon Gru 14, 2009 9:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

właśnie o ten silnik (ten 2 z ramieniem) mi chodziło Very Happy A jak zrobić zimny tłok (nie jestem dobry z angielskiego, o wiele lepiej idzie mi rosyjski Wink )

szdowk napisał:
Hello

Mówiąc szczerze, mamy złe doświadczenia z budową takich silników z puszki i drutu - ich zadziałanie należy rozpatrywać w kategorii "cudu", tzn. jest możliwe, ale obarczone znaczną ilością zastrzeżeń i wątpliwości.


Pocieszyłeś mnie tym, bo ja już takich z 10 ,,puszkowców" zrobiłem i żaden ni rusz. Co do tego pierwszego to jest gdzieś filmik na ,,ja tubie" jak ten silnik pracuje ale niezwykle wolno się kręci (wąż by tego ruchu pewnie nie zobaczył Wink ) pewnie ze względu na tą membranę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
szdowk



Dołączył: 01 Kwi 2006
Posty: 204
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Gru 25, 2009 1:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hello
purchaw090293 napisał:
właśnie o ten silnik (ten 2 z ramieniem) mi chodziło Very Happy A jak zrobić zimny tłok.


Normalnie... Kawałek ładnej, mosiężnej, normatywnej rurki (można nabyć o średnicy 2,5cm) + toczony aluminiowy tłok. Pewno do eksperymentów niektórzy koledzy zaproponowali by tłok z cyny odlany w cylindrze (ale to byłby pewien hardcore).
Poczytaj dokładnie wątki na tym forum - wtedy "chwycisz" o co chodzi.

_________________
Szymon D.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
purchaw090293



Dołączył: 29 Lis 2008
Posty: 9

PostWysłany: Sob Gru 26, 2009 4:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szdowk napisał:
Hello
purchaw090293 napisał:
właśnie o ten silnik (ten 2 z ramieniem) mi chodziło Very Happy A jak zrobić zimny tłok.


Normalnie... Kawałek ładnej, mosiężnej, normatywnej rurki (można nabyć o średnicy 2,5cm) + toczony aluminiowy tłok. Pewno do eksperymentów niektórzy koledzy zaproponowali by tłok z cyny odlany w cylindrze (ale to byłby pewien hardcore).
Poczytaj dokładnie wątki na tym forum - wtedy "chwycisz" o co chodzi.


No właśnie co do wytapiania tego tłoka to jak się tego dokonuje, aby było go potem łatwo wyjąć z tej formy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
szdowk



Dołączył: 01 Kwi 2006
Posty: 204
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Gru 27, 2009 8:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

purchaw090293 napisał:

No właśnie co do wytapiania tego tłoka to jak się tego dokonuje, aby było go potem łatwo wyjąć z tej formy.

Zapewne nie jest go łatwo wyjąć z formy - ja tego nie robiłem. Ktoś na forum maszyn parowych chyba kiedyś chwalił się czymś takim. Jest to opisane w niektórych źródłach podających przepis na budowę maszyny parowej (np. w którymś starym Młodym Techniku).

_________________
Szymon D.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
purchaw090293



Dołączył: 29 Lis 2008
Posty: 9

PostWysłany: Nie Gru 27, 2009 11:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ściany cylindra pokryłem warstewką oleju do 2 suwa, nawet udało mi się zatopić w tym tłoku uchwyty na sworzeń (zrobione z druta miedzianego), ale niestety olej trudno jest tak rozprowadzić aby nie tworzyły się zacieki, w konsekwencji w powierzchni tłoka były liczne nierówności, niby da się to zrobić na papierze ściernym, ale tłok wtedy nie jest już taki równy i szczelny. Ale obiło mi się o uszy, żeby ołów dał się łatwo ,,odkleić" od formy musi być pod tym tkanina (bodajże bawełna), ale nie pamiętam dokładnie, któryś z organomistrzów tak mówił. Ale po co zadawać sobie taki trud, czy ze strzykawki da radę zrobić taki cylinder? Tłok bym nieco obtarł papierem ściernym, aby luźno chodził w cylindrze, ale jednocześnie było szczelny, może dodam do tego jeszcze odpowiednią ilość smaru, aby spotęgować ten efekt. Co o tym sądzisz? Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Szakal



Dołączył: 19 Lut 2007
Posty: 213
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Gru 28, 2009 12:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Według mnie to strzykawki mają tu rację bytu jeśli odpowiednio się zetrze nadmiar materiału z tłoka, są proste, łatwo dostępne, tanie czego chcieć więcej. Takie jest moje zdanie jeśli ktoś chce wiedzieć.
_________________
.::Szakal::.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
szdowk



Dołączył: 01 Kwi 2006
Posty: 204
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Gru 28, 2009 6:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja powiem tak: Spróbujcie. Istnieje pewna szansa, że się uda.
Nie należy zapominać, że w niektórych modelach niskotemperaturowych z powodzeniem stosuje się tłoki membranowe z gumy/silikonu.

_________________
Szymon D.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
purchaw090293



Dołączył: 29 Lis 2008
Posty: 9

PostWysłany: Pon Gru 28, 2009 11:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.youtube.com/watch?v=eX872zcgSPk

Tutaj jak widać, membrana z powodzenie się sprawdza też i w wysokotemperaturowym, który się wkręca nawet na niezłe obroty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum technique.pl Strona Główna -> Budowa i eksploatacja (SS/HAE) Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Na tym forum nie możesz dołączać plików
Możesz pobierać pliki z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group