Forum technique.pl Strona Główna technique.pl
Forum poświęcone technice rządzonej przez inżynierów :)
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Inżektor
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum technique.pl Strona Główna -> Budowa i eksploatacja (MP/SE)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
szaroleta



Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 54
Skąd: Ostrów Wielkopolski

PostWysłany: Nie Lut 13, 2011 8:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Film z testu inżektora: http://www.youtube.com/watch?v=YhfOM_6Y9Ww Zmniejszyłem dyszę parową do 2 mm średnicy. Inżektor zasilany parą pod ciśnieniem 5 atmosfer, podobno potrzeba 6 atm żeby zadziałał. Ostatnią dyszę muszę zrobić jeszcze raz z mosiądzu, bo stal strasznie szybko koroduje. Miałem też krzywo nacięty gwint. Otwory dysz nie były współosiowe i strumień wody nie trafiał dokładnie w otwór ostatniej dyszy. Przy zasilaniu parą pod ciśnieniem 5 atm miałem tylko 2 atm na wylocie wody. Jak widać na filmie sporo wody wylatuje przez przelew, co nie powinno mieć miejsca podczas pracy inżektora.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Teigrek



Dołączył: 25 Sty 2007
Posty: 100
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Sro Lut 16, 2011 12:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Świetnie! Ale myślę, że na przelewie powinien być zawór, który należy zamknąć się kiedy inżektor już zassie wodę i zacznie pracować.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Szakal



Dołączył: 19 Lut 2007
Posty: 213
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Lut 22, 2011 6:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przez przelew i dyszę wylotową leciało tyle samo wody :/ ale wszystko jest do dopracowania Smile) Gratuluję, bo zrobienie działającego inżektora nie jest rzeczą łatwą :// Co do zaworu proponowanego przez Teigreka to myślę, że powinno to załatwić sprawę Wink)
_________________
.::Szakal::.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
szaroleta



Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 54
Skąd: Ostrów Wielkopolski

PostWysłany: Sob Mar 12, 2011 2:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolejny test inżektora. Znowu klapa. Wymieniłem dyszę wodną. Zwiększyłem ciśnienie pary do około 7 atmosfer co dało mi jakieś 5-6 atm ciśnienia wody na wylocie inżektora. Już lepiej ale nadal ciśnienie na wylocie nie jest większe niż ciśnienie pary w kotle. Przelewem nadal wylatuje woda (ale chyba to najmniejszy problem, jak się okazuje). Wykręciłem dyszę parową i sprawdziłem jak wylatuje przez nią para. Zdziwiłem się bardzo gdy zobaczyłem że do dyszy porwana jest woda z kotła Smile Myślę że otwór o średnicy 2 mm to jeszcze zbyt dużo. Zrobię kolejną dyszę parową, tym razem o średnicy 1,5 mm. Zakładam, że poleci mniej pary lecz zwiększy się prędkość.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum technique.pl Strona Główna -> Budowa i eksploatacja (MP/SE) Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Na tym forum nie możesz dołączać plików
Możesz pobierać pliki z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group