Forum technique.pl Strona Główna technique.pl
Forum poświęcone technice rządzonej przez inżynierów :)
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Silnik Sterlinga.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum technique.pl Strona Główna -> Budowa i eksploatacja (SS/HAE)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
avi



Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 30
Skąd: Kędzierzyn - Kożle

PostWysłany: Sob Wrz 27, 2008 3:20 pm    Temat postu: Silnik Sterlinga. Odpowiedz z cytatem

Witam Wszystkich, prezentuje silnik który ostatnio wykonałem. Silnik sprawnie funkcjonuje.


stringer.jpg
 Opis:
 Rozmiar pliku:  174.11 KB
 Obejrzano:  2352 Raz(y)

stringer.jpg



_________________
Tomasz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szymoniek



Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 9
Skąd: Bytom

PostWysłany: Pon Paź 13, 2008 6:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ładnie wykonany silnik. Mam tylko dwa pytania czym go podgrzewasz by działał? I czy to przeźroczyste koło wykonane jest z grubej pleksy? Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Tlen
avi



Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 30
Skąd: Kędzierzyn - Kożle

PostWysłany: Pon Paź 13, 2008 7:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aby działał silnik wystarczy zagotowana woda wlana do szklanki. Następnie postawić na nią silnik poczekac około 30 sekund i popchnąć koło zamachowe. Silnik zaczyna pracować.
Kolo wykonane zostało z pleksy.

_________________
Tomasz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szdowk



Dołączył: 01 Kwi 2006
Posty: 204
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Lis 10, 2008 12:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hello

Jako posiadacz jednego egzemplarza dodam, że silnik pracuje bardzo ładnie.
Jednakowoż potrzebuje dwóch kubków wrzątku - jednego, aby się rozgrzać i drugiego do pracy. Problem Wink rozwiązuje użycie jednego dużego kubka pasującego średnicą do silnika Wink
"Wolnorynkowa" cena (Allegro) też była przystępna, aczkolwiek nie wiem, czy kolega wyszedł przy tym na swoje.
Gdyby kolega jeszcze ujawnił, czy łożyskowane zakończenia cięgieł są typowo modelarskie, czy pochodzą z jakiegoś innego urządzenia, było by miło Wink

_________________
Szymon D.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
avi



Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 30
Skąd: Kędzierzyn - Kożle

PostWysłany: Pon Lis 10, 2008 3:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.

Miło mi, że silnik się podoba i pracuje sprawnie. Osobiście każdy model, który wystawiałem na sprzedaż testowałem na jednym kubku wrzącej wody. Odnośnie łożysk te o większej średnicy, które podtrzymują cały mechanizm kupiłem i są ogólno dostępne, natomiast te mniejsze wykorzystałem z rejestratora Lumel.
Przy wykonywaniu serii kilku sztuk modelu jak to miało miejsce zmniejszają się koszty, dodatkowo materiał potrzebny do budowy wykorzystałem z tak zwanych odpadów. Tym samym koszty pojedynczego egzemplarza były znikome.
Na pewno na zagranicznych aukcjach model osiągnąłby dużo większą cenne, być może następne tam właśnie wystawię.

_________________
Tomasz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szdowk



Dołączył: 01 Kwi 2006
Posty: 204
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Lis 19, 2008 7:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hello

Aha, IMHO silnikowi bardzo brakuje identyfikatora producenta Wink W najgorszym razie małą czcionką (2-3mm) co najmniej inicjały konstruktora+miasto+rok budowy.
Ew. dodatkowo typ i numer seryjny Wink

Kupiliśmy już na Allegro parę różnych modeli, część z nich została wykonana w co najmniej kilku egzemplarzach. Takiej identyfikacji bardzo im brakuje.

Ja rozumiem, że w tradycji rzemieślniczej tylko "dyplomowani" mistrzowie podpisywali swoje dzieła, ale czasy się zmieniają... Nie ma się czego bać...

_________________
Szymon D.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
avi



Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 30
Skąd: Kędzierzyn - Kożle

PostWysłany: Sro Lis 19, 2008 8:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. To dobry pomysł z numerem seryjnym i rokiem budowy. Mogę wygrawerować ten opis mam do dyspozycji grawerkę i przesłać , proszę o wysłanie adresu na moją skrzynkę. Very Happy
_________________
Tomasz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum technique.pl Strona Główna -> Budowa i eksploatacja (SS/HAE) Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Na tym forum nie możesz dołączać plików
Możesz pobierać pliki z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group