Forum technique.pl Strona Główna technique.pl
Forum poświęcone technice rządzonej przez inżynierów :)
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Maszyna do napędu łodzi

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum technique.pl Strona Główna -> Technika
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maciej



Dołączył: 30 Paź 2007
Posty: 44
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Lis 06, 2007 9:57 pm    Temat postu: Maszyna do napędu łodzi Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś z Kolegów spotkał się z silnikami parowymi stosowanymi do napędu łodzi? W naszym kraju poza filmem Coltrane'a i kilkoma wzmiankami w prasie niewiele o nich wiadomo. Wprawdzie moje doświadczenia praktyczne pozostają na poziomie maszyn Wilesco, jednak nie daje mi spokoju myśl o posiadaniu łodzi z takim napędem. Załaczam link do jedynego znanego mi artykułu na ten temat: http://www.port21.pl/calanaprzod/article_233.html Wdzięczny będę za wszelkie informacje, linki itp.
_________________
pozdrawiam
Maciek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jar23



Dołączył: 06 Cze 2007
Posty: 23
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sro Lis 07, 2007 12:02 am    Temat postu: silnik stirlinga Odpowiedz z cytatem

Witam, może zamiast silnika parowego lepsze będzie coś takiego . Zajmuje mniej miejsca i nie trzeba kotła tylko palnik i butle z gazem .
http://pl.youtube.com/watch?v=PIe3XeDWmGE
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciej



Dołączył: 30 Paź 2007
Posty: 44
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Lis 08, 2007 7:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za link. Zależy mi na maszynie parowej. Zresztą mam nadzieję na zakup oryginalnego silnika zdawnych lat. Latem był nawet jeden na allegro.
_________________
pozdrawiam
Maciek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szymoniek



Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 9
Skąd: Bytom

PostWysłany: Pon Paź 13, 2008 6:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli chciałbyś zrobić bocznokołowiec to możesz wykorzystać turbinę parową. Turbina ma co prawda parę wad, których nie posiada maszyna parowa (mówię tu o dużo większym zużyciu pary, czyli krótszy czas używania), ale jest trochę łatwiejsza w budowie, mniejsze prawdopodobieństwo wybuchu kotła.

Sam zdecydujesz...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Tlen
Maciej



Dołączył: 30 Paź 2007
Posty: 44
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Paź 13, 2008 11:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za informacje i sugestie. Zależy mi jednak na maszynie tłokowej, która ma ten szczególny klimat. Szukając innego napędu wybrałbym pewnie równie "klimatycznego" polskiego diesla typu "S".

Na razie wyposażyłem swój amatorski warsztat (tokarka, frezarka itp) i szukam wiedzy. Powstanie pewnie jakiś model. Sen z powiek spędza mi konstrukcja bezpiecznego kotła o odpowiedniej wydajnosci.

_________________
pozdrawiam
Maciek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szymoniek



Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 9
Skąd: Bytom

PostWysłany: Nie Maj 24, 2009 5:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sam bardzo chcę mieć stateczek napędzany maszyną parową. Ładnie to wygląda. Jest tylko zawsze jeden problem- nie mam gdzie tego puszczać Sad . Żadnego odpowiedniego jeziora. Mam pytania- czy silnik zaproponowany przez jar23 nie jest za wielki do łódki? Jeżeli zbudowałbyś coś pływającego to czym byś sterował nią?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Tlen
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum technique.pl Strona Główna -> Technika Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Na tym forum nie możesz dołączać plików
Możesz pobierać pliki z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group