Forum technique.pl Strona Główna technique.pl
Forum poświęcone technice rządzonej przez inżynierów :)
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Razem

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum technique.pl Strona Główna -> Budowa i eksploatacja (MP/SE)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Andrzej



Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 14
Skąd: Świdnica

PostWysłany: Sro Lis 19, 2008 12:40 pm    Temat postu: Razem Odpowiedz z cytatem

Poszukiwałem podstawki, aby razem maszynę i kocioł umieścić.Deska na razie surowa trzeba ją uszlachetnić lakierem.
Teraz właściwie to nie mam dostępu do żadnych maszyn , co mógłbym coś dorobić.Kiedyś owszem miałem możliwości jak pracowałem w zakładzie.
Szczęśliwy ten co ma tokarkę, ja tylko wiertarkę ręczną.Nawet dobrej suwmiarki nie mam, chyba będzie coś kupić.Biegałem w tygodniu po sklepach, aby zorientować się co by się przydało z narzędzi i materiałów.
Parę rurek mosiężnych mam z dawnych zapasów.
Jeszcze wybiorę się złomowisko zobaczę co tam można znależć.
A miałem lodówkę zepsutą, poszła na złom a tam było pełno rurek.
Nie mam też kompletnych planów, uratowałem tylko jeden numer Modelarza
z zalanej piwnicy.Wiele dobrych czasopism, książek aparatury się zniszczyło.
Może z kolegów ktoś ma te plany, spróbuję napisać do redakcji Modelarza, może pomogą
Jak coś przy niej robie to z pamięci.
Załączam fotke maszyny i kotła na desce.



Maszyna2.jpg
 Opis:
W komplecie
 Rozmiar pliku:  89.05 KB
 Obejrzano:  555 Raz(y)

Maszyna2.jpg


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Andrzej



Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 14
Skąd: Świdnica

PostWysłany: Sro Lis 26, 2008 11:16 am    Temat postu: Zapytanie Odpowiedz z cytatem

Witam.
Kupiłem sobie dobrą suwmiarkę, z odczytem cyfrowym i o to chodziło.
Zastanawiałem się od czego by tu zacząć, aby dokończyć budowę.
Mam do wykonania,wodowskaz,zawór bezpieczeństwa,wlew wody, zbieracz pary, wyjście na manometr.I dalej to połączyć polutować.Za co by się nie złapać, to potrzebna tokarka.Potrzebuję też przynajmniej dwóch zaworów,jeden przelotowy drugi z jednym wejściem i dwoma wyjściami,z zamykaniem obrotowym.W moich warunkach jest to duży problem, więc chciałem zapytać się kolegów, czy te rzeczy są wykonywane, można je kupić,
zamówić itd.
Jeszcze nie wiem czym by palić pod kotłem, w opisie chyba było napisane, że propan-butan. Pomyślę o tym póżniej.
Poproszę o radę i w tym zakresie.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Pastor



Dołączył: 03 Sie 2007
Posty: 111
Skąd: Ś-ca

PostWysłany: Sro Lis 26, 2008 3:07 pm    Temat postu: Re: Zapytanie Odpowiedz z cytatem

Andrzej napisał:
Za co by się nie złapać, to potrzebna tokarka.

Spotkamy się na giełdzie to Cię poznam z kimś kto ma i w razie czego pomoże Wink

Andrzej napisał:

Jeszcze nie wiem czym by palić pod kotłem, w opisie chyba było napisane, że propan-butan.

Sugeruję spirytus. Bezpieczniejszy i można sie napić w razie czego Laughing

Pozdrawiam
P.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Andrzej



Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 14
Skąd: Świdnica

PostWysłany: Sob Lis 29, 2008 4:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo się Cieszę,że ktoś ma tokarkę i może pomóc.Aby dobrze zacząć to mam nadzieję,że dokończę budowę.
Opalanie spirytusem, to nęcąca opcja, jeśli i my byśmy mieli skorzystać z tego opalania, nie była by to tania sprawa-Smile
A po za tym to ciekawy jestem który ma większą wydajność energetyczną?
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum technique.pl Strona Główna -> Budowa i eksploatacja (MP/SE) Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Na tym forum nie możesz dołączać plików
Możesz pobierać pliki z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group