Forum technique.pl Strona Główna technique.pl
Forum poświęcone technice rządzonej przez inżynierów :)
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

dobieranie kola zamachowego do tłoka

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum technique.pl Strona Główna -> Budowa i eksploatacja (MP/SE)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Piotr_O



Dołączył: 16 Mar 2008
Posty: 48
Skąd: k-ce

PostWysłany: Wto Mar 25, 2008 9:44 pm    Temat postu: dobieranie kola zamachowego do tłoka Odpowiedz z cytatem

Witam. Czy masa i srednica kola zamachowego musi byc odpowiednio dobrana pod tłoki zakres jego ruchu?

Pozdrawiam

_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy wysoce nieprawdopodobne Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
awow



Dołączył: 27 Lut 2007
Posty: 19

PostWysłany: Wto Mar 25, 2008 10:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://eltop.bitel.lublin.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=11
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Piotr_O



Dołączył: 16 Mar 2008
Posty: 48
Skąd: k-ce

PostWysłany: Wto Mar 25, 2008 10:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale to małe modele... ja chce zrobic taki o srednicy tloka 70mm jak nie więcej... jak narazie projekt wstępnie powstaje
_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy wysoce nieprawdopodobne Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
Piotr_O



Dołączył: 16 Mar 2008
Posty: 48
Skąd: k-ce

PostWysłany: Wto Mar 25, 2008 11:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

usiadlem i policzylem to. ale nie wiem czy poprawnie. wzorowałem sie na modelu szkolnym
stosunek wyszedł 1 : 1,6 : 7,2 : 64,54

średnica tloka w mm, skok tłoka w mm, średnica zewnętrzna kola w mm, waga koła w gramach.
porównując wyniki do tabeli którą podsunął kolega Awow różnica wychodzi 2-3mm max. Co wy na to?

_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy wysoce nieprawdopodobne Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
rafalrafal9



Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 3
Skąd: rzeszów

PostWysłany: Pon Lip 28, 2008 8:43 pm    Temat postu: Re: dobieranie kola zamachowego do tłoka Odpowiedz z cytatem

[quote="Piotr_O"]Witam. Czy masa i srednica kola zamachowego musi byc odpowiednio dobrana pod tłoki zakres jego ruchu?

Może być, ale chyba nie za wszelką cenę musi. Oczywiście im dokładniej policzone i dobrane elementy tym lepsza jakość i końcowy rezultat.
Moją maszynkę zbudowałem intuicyjnie, koło zamachowe ze starej maszyny do szycia (to mniejsze i błyszczące), jakie było wykorbienie przeważnika, (bo to była maszyna łódeczkowa) tak dobrałem długość cylindra i tłoka. odlałem go z ilości ołowiu z 2ch klem akumulatora, a cylinder z miedzianej rurki 1". Wszystko działa jeszcze przy 0,15 atm. Nic nie obliczałem. Nie lubię matematyki. Może tylko tłok jest trochę za masywny bo przy wysokich obrotach tłok względem otoczenia stoi w miejscu a podstawa maszynki pracuje, ale chciało się zużyć cały ołów Smile

_________________
rafał
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum technique.pl Strona Główna -> Budowa i eksploatacja (MP/SE) Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Na tym forum nie możesz dołączać plików
Możesz pobierać pliki z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group