Forum technique.pl Strona Główna technique.pl
Forum poświęcone technice rządzonej przez inżynierów :)
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Materiały do budowy - skąd brać?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum technique.pl Strona Główna -> Budowa i eksploatacja (MP/SE)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
arpi50



Dołączył: 27 Paź 2006
Posty: 4
Skąd: Biała Podlaska

PostWysłany: Pią Mar 21, 2008 3:35 pm    Temat postu: Materiały do budowy - skąd brać? Odpowiedz z cytatem

Witam!
Wiele osób w tym ja boryka się na pewno z problemem Confused skąd brać materiały do budowy maszyn parowych: rurki, blachy, pręty, płaskowniki. Każdy w swoim warsztacie ma na pewno jakieś zapasy, ale zawsze jak coś potrzeba to tego akurat nie ma... Sad
Ja aktualnie nie wiem skąd wziąć rurki na przewody doprowadzające parę średnicy 2-2,5 mm... Rurki z przewodów hamulcowych są za grube, brakuje już mi tylko ich, może ktoś ma jakiś pomysł, tylko żeby były w rozsądnej cenie. Pozdro Smile

_________________
Powered by arpi50!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
szdowk



Dołączył: 01 Kwi 2006
Posty: 204
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Mar 23, 2008 5:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hello

Niestety są to problemy wyłącznie lokalne... Np. Pręty i rurki mosiężne (także 2mm) u nas w W-wie można kupić w supermarketach budowlano-ogrodowych... Zresztą da się tam też kupić wyroby aluminiowe. Poza tym są specjalistyczne firmy handlujące metalami kolorowymi (niby jestem przeciwny kryptoreklamie, ale...) np. www.kafra.pl lub podobny sklep przy ul. Wileńskiej - są trochę tańsze od supermarketów i mają znacznie większy asortyment towarów.
Wszystko zależy od lokalnego rynku... zachęcam do zapoznania się z książką telefoniczną Wink

_________________
Szymon D.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
inż.konstruktor



Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 9
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sob Kwi 12, 2008 10:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety, w takim przypadku sprawdza sie tylko zbieractwo. Zbieranie różnych urządzeń, maszyn. Z niech zawsze sie da cos wymontować. Począwszy od lodówki (tam są różne cieńkie rurki miedziane), przez drukarki, magnetowidy (dużo trybików, tulejek, sworzni) na starych obudowach komputerowych skończywszy ( dużo grubej stalowej blachy).

Pozdrawiam i życze powodzenia w poszukiwaniu materiałów.
Konrad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
rafalrafal9



Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 3
Skąd: rzeszów

PostWysłany: Pon Lip 28, 2008 8:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja dodam, że oprócz tego co piszą Koledzy, można jeszcze spróbować zlokalizować najbliższy skup metali kolorowych. Jeżeli ma dużo "towaru", to jest to niesłychanie cenne miejsce. Moją maszynkę budowałem właśnie na bazie surowców ze skupu i starej maszyny do szycia.
Cienkie rurki oprócz lodówek wykorzystywane są w różnych laboratoriach, w chromatografach i jako sieci gazowe do ich zasilenia. Może w okolicy jest jakieś laboratorium (szpital, sanepid, insp ochr. środowiska, insp. ochr. roślin, szkoła wyższa techniczna, laboratorium kryminalistyczne), z doświadczenia wiem, że mają magazyny sprzętu wycofanego. Kwestia odrobiny uroku osobistego i marzenie spełnione!, rurka w kieszeni!! Smile
w laboratoriach to przeważnie kobiety Smile
pozdrawiam

_________________
rafał
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum technique.pl Strona Główna -> Budowa i eksploatacja (MP/SE) Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Na tym forum nie możesz dołączać plików
Możesz pobierać pliki z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group