Forum technique.pl Strona Główna technique.pl
Forum poświęcone technice rządzonej przez inżynierów :)
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

gramofony

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum technique.pl Strona Główna -> Ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Teigrek



Dołączył: 25 Sty 2007
Posty: 100
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Sro Paź 24, 2007 9:39 pm    Temat postu: gramofony Odpowiedz z cytatem

Witam,
bardzo mnie ucieszyło, że na stronie pojawił się wątek o gramofonach. Tak się składa, że sam jestem miłośnikiem i użytkownikiem gramofonu, więc czekam na rozwój tego tematu Smile
I odrazu mam pytanie dotyczące zaprezentowanego gramofonu (bardzo ładnego zresztą) -do czego służą te mosiężne ciężarki znajdujące się po bokach osi ramienia -czy to jakiś zmyślny sposób ustawiania antyscatingu?
pozdrawiam
Michał
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mtulo



Dołączył: 17 Sie 2007
Posty: 1
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Paź 29, 2007 12:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czołem,

Jak wynika z opisu w tym gramofonie zastosowano ramie typu unipivot czyli z jednym "uniwersalnym" łozyskiem. Takie ramie wymaga wyrównoważenia i stabilizacji w płaszczyżnie płyty, w kierunku prostopadłym do osi rurki ramienia. Jednym ze sposobów realizacji tego zadania jest dołożenie dodatkowych ciężarków.
Dzięki temu igła zchowuje prostopadłość do płyty. Najbardziej znane ramiona tego typu to Hadcock, Mayware i chyba Unicraft o ile dobrze pamiętam.

Pozdro.
Kustosz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szdowk



Dołączył: 01 Kwi 2006
Posty: 204
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Lis 18, 2007 9:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hello

Uprzejmie donoszę Wink , że dział "Gramofony" na naszej stronie został właśnie zaktualizowany.

_________________
Szymon D.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum technique.pl Strona Główna -> Ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Na tym forum nie możesz dołączać plików
Możesz pobierać pliki z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group