Forum technique.pl Strona Główna technique.pl
Forum poświęcone technice rządzonej przez inżynierów :)
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Lampy
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum technique.pl Strona Główna -> Ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
michal78



Dołączył: 29 Mar 2013
Posty: 17
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Czw Kwi 18, 2013 9:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trochę ucichło, więc dla rozruszania dorzucam foteczkę z odpalonej dzisiaj pierwszy raz lampki Smile



Ostatnio zmieniony przez michal78 dnia Czw Kwi 18, 2013 11:05 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Shelton



Dołączył: 05 Kwi 2013
Posty: 7

PostWysłany: Czw Kwi 18, 2013 10:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

michal78, jaki to model lampy? Odrestaurowałeś ją?

Moja działa tak:


Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
michal78



Dołączył: 29 Mar 2013
Posty: 17
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Czw Kwi 18, 2013 10:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To akurat Hasag 551 wyprodukowany przez E. Schatz w Szwajcarii w latach 50-tych. Oprócz standardowych rzeczy związanych z wiekiem /uszczelki, czyszczenie/ nie musiałem przy niej za dużo robić. Ale że dzisiaj żona wybyła na kilka dni z dzieckiem do teściowej i korzystam z wolnej chaty, to taki jak Twój Petromax 829 też się pali na stole Smile



.. poprawiłem trochę posty i podlinkowałem ładnie obrazki, bo wcześniej wyglądało to do dupy Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Tyrell



Dołączył: 16 Mar 2013
Posty: 9

PostWysłany: Czw Kwi 18, 2013 11:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Michał weź no trochę rozgrzej tą lustrzankę i nakręć filmów na youtube. Takie okazy aż się proszą o porządną prezentacje. Trochę faktów historycznych, trochę technicznych walorów i hicior gotowy. Szkoda kisić takie cudeńka na półkach. Daj im rozkwitnąć na ekranach naszych monitorów/telewizorów Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
michal78



Dołączył: 29 Mar 2013
Posty: 17
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Czw Kwi 18, 2013 11:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Eh, jakoś nie jestem fanem filmów, wolę foty Smile Przyklepałem http://lampycisnieniowe.pl/ - może coś tam postawię Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Shelton



Dołączył: 05 Kwi 2013
Posty: 7

PostWysłany: Czw Kwi 18, 2013 11:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fajny jest ten matowy BW. Ile kosztowało Cię odnowienie go? Z tego co widzę na ebay.de nie wszyscy mają wysyłkę do Polski. Z reguły jak na złość Ci z ciekawszymi ofertami. Smile Kiedyś może spróbuję coś bundeshwer'owego wylicytować i odnowić. Jedyne co mnie wkurza w mojej lampie, to dźwięk podczas pracy. Nie wydaje mi się, że powinien być aż tak głośny, a nie mam jak tego sprawdzić. Wszelkie filmiki na youtube przekłamują dźwięk.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
michal78



Dołączył: 29 Mar 2013
Posty: 17
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Pią Kwi 19, 2013 12:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie przejmuj się tym, że ktoś nie podaje w opcjach możliwości transportu do PL - zazwyczaj po wysłaniu zapytania dostaje się odpowiedź z możliwością i ceną.

Co do dźwięku to fakt - jak nie masz z czym porównać, to jest problem. Jak 'szum spalania' jest dużo głośniejszy od samego parownika i zobaczysz że rurka gazowa przy brenerze robi się lekko czerwona od temperatury, to jest źle. A w innym wypadku nie ma co się przejmować - są lampy głośniejsze i cichsze. Większość 'outdoorowych' lamp - a o takich tu się głównie przewija wątek - jest dosyć głośna.

Ten matowy 829B to lampa na której 'uczyłem' się ciśnieniówek Smile Przez to kosztowała mnie baaaardzo dużo Smile Przynajmniej relatywnie - za kasę jaką w nią władowałem wliczając wszystkie zużyte w domu środki czyszczące i nerwy mojej żony mógłbym pewnie kupić ze dwie takie w idealnym stanie z transportem do PL na ebayu. Teraz mam lampy które w $ kosztowały znacznie więcej, ale doświadczenia zebrane na tej 839B są mimo wszystko bezcenne Smile No i jest to moja ulubiona lampa 'outdoorowa'.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Shelton



Dołączył: 05 Kwi 2013
Posty: 7

PostWysłany: Pią Kwi 19, 2013 12:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok, rozumiem. U mnie, jak pisałem wcześniej, po wygaszeniu lampy brener ceramiczny i ten kawałek do którego się go wkręca jest czerwony. Rurka już nie. To normalne, czy w ogóle nie powinno się robić czerwone? Jeśli chodzi o porównanie dźwięku, to są jakby dwa. Pierwszy, to syk jak przy puszczaniu gazu na kuchence gazowej. Drugi jest głośniejszy i to chyba ten 'szum spalania', o którym piszesz. W sumie regulowanie szczeliny nasadka palnika-dysza nic nie zmieniło (na chwilę obecną jest 12.2mm). W każdym bądź razie lampa jest znacznie cichsza niż płomień z rapida. Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
michal78



Dołączył: 29 Mar 2013
Posty: 17
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Pią Kwi 19, 2013 12:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No masz coś nie tak, nie powinno się robić czerwone. Część mieszanki odbija się od ceramicznego brennera i spala w środku. Pokręć tym paddlem na rurce. Trzeba znaleźć ten moment kiedy lampa świeci jasno, a nie ma spalania wstecznego. Na Twoim miejscu wróciłbym do fabrycznego 14,2 i sprawdził jak będzie, kręcąc ewentualnie paddlem na rurce. Nie musi być najjaśniej - ma być optymalnie do siatki i lampy. Zapraszam też na odsłuchy z własną lampką do Gdyni Smile

Tak u mnie wyglądało spalanie wsteczne w innej lampie (z innego powodu - zła komora gazowa). Na 'oko' tylko brenner i komora gazowa lekko były 'żółto-czerwone' - na zdjęciu wyszło, że rurka mieszalnika się świeci.

@Tyrell - ślicznego masz tego Gienia 150 Smile

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
CZ@rek



Dołączył: 06 Mar 2013
Posty: 17
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Kwi 19, 2013 9:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

michal78 napisał:
Eh, jakoś nie jestem fanem filmów, wolę foty Smile Przyklepałem http://lampycisnieniowe.pl/ - może coś tam postawię Smile


Michał

A może by tak wzorem naszych zachodnich sąsiadów (http://forum.pelam.de/) postawić forum dedykowane dla lamp??
W polsce takowego nie ma no może poza jednym wątkiem tutaj.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
michal78



Dołączył: 29 Mar 2013
Posty: 17
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Pią Kwi 19, 2013 10:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sumie nie głupie.. zobaczymy jaka frekwencja będzie Smile Zaraz się biorę do roboty Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
CZ@rek



Dołączył: 06 Mar 2013
Posty: 17
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Kwi 19, 2013 10:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

michal78 napisał:
W sumie nie głupie.. zobaczymy jaka frekwencja będzie Smile Zaraz się biorę do roboty Smile


Świetnie
Jak bys potrzebował pomocy to daj znać. Pomogę.
A frekwencja będzie jak będzie się coś działo. A z tego co widzę to będzie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
michal78



Dołączył: 29 Mar 2013
Posty: 17
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Pią Kwi 19, 2013 3:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to zapraszam na http://lampycisnieniowe.pl/ - zobaczymy czy się uda rozkręcić Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
CZ@rek



Dołączył: 06 Mar 2013
Posty: 17
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Kwi 19, 2013 3:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

michal78 napisał:
No to zapraszam na http://lampycisnieniowe.pl/ - zobaczymy czy się uda rozkręcić Smile



Świetnie
Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
chrzan49



Dołączył: 10 Gru 2013
Posty: 4

PostWysłany: Sro Gru 11, 2013 9:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Kolegów.Nowy jestem u Was ale po świecie tulam sie (nie tułam) juz sporo.
Otóż z lampami ciśnieniowymi zetknąłem sie jako dzieciak nad jeziorem Wicko.Rybacy nocka ciemną wypuszczali sie w łódkach zbitych z dech a nasmołowanych wieszając na haku dziobowym takie lampy zapewne po werhmachtowskie.Na lampie był klosz typu umbrella osłaniajacy przed poblaskiem a dawała białe intensywne światło bez kopcenia równo oświetlając stojące jak kłody szczupaki.Jak juz było blisko ale łódki pychówki bo jezioro płytkie i drągi owinięte szmatami do roboty wchodził oścień.
Siedziałem pomiędzy bardzo wysokimi burtami a po mnie kłębiły sie te potwory a były olbrzymie .Drapały płetwami a i ukąszenie sie trafiało.
Problem był z koszulkami Auera.Nie rozstali sie z lampą za żadne pieniądze!

Wrażenie niesamowite.
Potem podobne lampy widywało sie w Azji lub Afryce gdzie są niezastąpione.
To są jednak lampy na nafte a nie olej opałowy czy aromatyzowany.Im czystsza tym lepsza a najlepsza byłaby nafta lotnicza do jetów czy wiertolotów tzw kerozyna.Dostać teraz to marzenie ścietej głowy a kiedyś beczkami do rowu.
Marzenie to ładna mosiężna ale ceny powalają. Niestety.
Z innych ciekawych wynalazków to piecyki katalityczne na benzyne bezołowiową.U mego teścia zachował sie taki wehrmachtowiec niestety z zatrutym katem a w latach 80-ych na bazarku zakupiłem identyczny model ale malowany na niebiesko produkcji nieboszczki DDR.Toczka w toczke.Kat był tez zatruty.

Baniaczek na dole jak w prymusie a u góry grzybek katalizatora z siatka kat.Dusiło się nakładając szczelną blaszaną pokrywę.
Pozdrawiam Tomasz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum technique.pl Strona Główna -> Ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Strona 9 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Na tym forum nie możesz dołączać plików
Możesz pobierać pliki z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group