Forum technique.pl Strona Główna technique.pl
Forum poświęcone technice rządzonej przez inżynierów :)
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Silnik parowy z rur miedzianych - krótki zbór pytań

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum technique.pl Strona Główna -> Budowa i eksploatacja (MP/SE)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Szakal



Dołączył: 19 Lut 2007
Posty: 213
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Mar 21, 2011 11:13 pm    Temat postu: Silnik parowy z rur miedzianych - krótki zbór pytań Odpowiedz z cytatem

Witam!
Chce zbudować silnik parowy z rur miedzianych na podstawie filmu ze strony: http://www.instructables.com/id/Hardware-Store-Steam-Engines-no-machining-require/ i mam kilka pytań:
* jakie wymiary powinna mieć rura, na której chwieje się cylinder, która posiada rurki wlotowe i wylotowe jeżeli cylinder i prostopadła do niej rura(obie połączone kolankiem) wchodząca w poprzeczną do niej ma mieć wg mojej myśli średnicę fi15 - schemat niżej("Fi?")
* czy mogę odlać tłok z cyny?
Pozdrawiam!



bez tytułu.JPG
 Opis:
 Rozmiar pliku:  38.13 KB
 Obejrzano:  889 Raz(y)

bez tytułu.JPG



_________________
.::Szakal::.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
szdowk



Dołączył: 01 Kwi 2006
Posty: 204
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Kwi 28, 2011 6:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hello

Chyba takie, aby połączenie z wewnętrzną rurą było szczelne, ale umożliwiające względnie lekki obrót (zgaduję, nie czytając opisu...).
Co do odlewanych tłoków zachowuję sceptycyzm, ale podobno niektórym się udają Confused

_________________
Szymon D.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum technique.pl Strona Główna -> Budowa i eksploatacja (MP/SE) Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Na tym forum nie możesz dołączać plików
Możesz pobierać pliki z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group