Forum technique.pl Strona Główna technique.pl
Forum poświęcone technice rządzonej przez inżynierów :)
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Lampy
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum technique.pl Strona Główna -> Ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Teigrek



Dołączył: 25 Sty 2007
Posty: 100
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Wto Cze 23, 2009 5:25 pm    Temat postu: Lampy Odpowiedz z cytatem

Witam, chciałbym zaproponować temat zupełnie nowy, ale myślę że pasujący do charakteru tego forum, dotyczący starych lamp na paliwa ciekłe, bądź gazowych. Chodzi mi w szczególności o bardziej zaawansowane technicznie lampy ciśnieniowe (naftowe, benzynowe, spirytusowe) -zarówno oświetleniowe, grzewcze i lutownicze-, choć też nie mam nic przeciw zwykłym naftowym knotówkom, które sam bardzo lubię.
Może kogoś z forum również interesuje ta tematyka?
Ja, odkąd pamiętam zawsze lubiłem lampy naftowe. Kiedyś, gdy jako małe dziecko byłem grzeczny podczas zastrzyku miałem dostać w nagrodę jakieś autko, ale jak zobaczyłem na wystawie małą lampkę naftową nawet nie chciałem słyszeć o żadnym plastikowym samochodziku Smile Tata kupił mi lampkę i flaszkę petroleum. Pamiętam, że w tedy jadałem kolacje przy świetle tej lampki Smile Od tamtej pory nazbierała mi się malutka kolekcja lamp naftowych, głównie znalezionych w jakichś rupieciach.
Niecałe dwa miesiące temu stałem się posiadaczem lampy wyjątkowej, którą jestem po prostu zachwycony! Jest to oryginalny wojskowy Petromax 829 B 500 HK. To moja pierwsza i jak dotąd jedyna naftowa lampa ciśnieniowa. Wcześniej znałem tego typu konstrukcje jedynie z internetu, bądź amerykańskich filmów -gdzie czasem pojawiają się mniej zaawansowane technicznie benzynowe Colemany (filmy wojenne, obozy skautów). Petromax jest lampą zgazowującą, czyli do palnika nie jest dostarczana ciekła nafta, lecz gaz powstały w wyniku jej zagotowania w zgazowywaczu -rurce okrążającej palnik, następnie lotna nafta jest rozpylana przez dyszę o odpowiednim przekroju i mieszana z zasysanym z zewnątrz powietrzem w mieszalniku -grubej wygiętej rurce znajdującej się ponad palnikiem. Mieszanina naftowo-powietrzna wpływa do ceramicznego palnika otoczonego koszulką/siatką Auera (lub z niemiecka -skarpetką Auera) gdzie ulega spalaniu emitując niezwykle silne światło (ok. 500 kandeli) i spore ilości ciepła. Zapalanie tej lampy nie jest takie proste jak zwykłej knotówki; najpierw trzeba w zbiorniku wytworzyć ciśnienie około 2 barów przy pomocy małej pompki (chyba, że napompowało się ją wcześniej, bo jest bardzo szczelna i dobrze trzyma ciśnienie), następnie trzeba dobrze rozgrzać zgazowywacz żeby wstępnie zagotować naftę. Jest to niezbędne, gdyż ciekła nafta wywołałaby "pożar" w lampie i zniszczyłaby siatkę Auera. Do podgrzewania zgazowywacza służy dodatkowy palnik tzw. rapid umieszczony nieco z boku -działa on na podobnej zasadzie co pistolet lakierniczy -rozpyla ciekłą naftę i sprężone powietrze, wytwarzając charakterystyczny szum przy spalaniu. Podgrzewanie trwa ok 90 sekund, po tym czasie można szybkim ruchem otworzyć dopływ nafty do głównego palnika, oraz zamknąć rapida, zmienia się dźwięk, siatka zaczyna jasno świecić -jeszcze przez chwilkę się rozgrzewa i światło osiąga pełną moc.

Może ktoś z Was też ma tego typu lampę, albo starą lutlampę czy heizlampę i zechciałby ją opisać?

Poniżej przedstawiam kilka zdjęć mojego Petromaxa, odbłyśnik dorobiłem we własnym zakresie ze starej pokrywki od garnka turystycznego.



aIMGP2131a.jpg
 Opis:
 Rozmiar pliku:  163.13 KB
 Obejrzano:  2626 Raz(y)

aIMGP2131a.jpg



aIMGP2130a.jpg
 Opis:
 Rozmiar pliku:  158.07 KB
 Obejrzano:  2470 Raz(y)

aIMGP2130a.jpg



aIMGP2129a.jpg
 Opis:
 Rozmiar pliku:  146.77 KB
 Obejrzano:  2475 Raz(y)

aIMGP2129a.jpg


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
szdowk



Dołączył: 01 Kwi 2006
Posty: 204
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Wrz 02, 2009 10:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hello

Można powiedzieć, że to lampa przez duże "L" Wink
Czy to nie działa trochę jak prymus ew. tzw. "lutlampa"? Z tą różnicą, że w większości prymusów chyba nie ma "rapid'a", tylko "rozruchowe" korytko do nalania nafty aby powoli się spaliła ogrzewając palnik roboczy?
Głupie pytanie: Czy siatka jest z azbestu?
Lutlampę mam na działce i z uwagi na korozję chyba nie nadaje się już do użytku, ale w domu mam prymus - mogę opisać -Smile

_________________
Szymon D.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Teigrek



Dołączył: 25 Sty 2007
Posty: 100
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Czw Wrz 03, 2009 2:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szdowk napisał:
Czy to nie działa trochę jak prymus ew. tzw. "lutlampa"? Z tą różnicą, że w większości prymusów chyba nie ma "rapid'a", tylko "rozruchowe" korytko do nalania nafty aby powoli się spaliła ogrzewając palnik roboczy?

Tak, tak, z resztą niektóre petromaxy też odpalało się za pomocą takiego korytka (nie miały rapida), a niektóre były wyposażone zarówno w korytko, jak i w rapid -bardzo praktyczna sprawa, bo dysza rapida czasem może się zatkac. Nawet parę dni temu zdarzył mi się taki przypadek. Mam teraz budowę i Petromax czasem wieczorami bardzo się przydaje, ostatnio murowałem nadproże łukowe odcinkowe z cegły klinkierowej -dośc precyzyjna robota. Musiałem zrobic przerwę na dorobienie zaprawy i w międzyczsie tak się ściemniło że potrzebne było sztuczne oświetlenie, wziąłem lampę, podpompowałem, otworzyłem rapida, przyłożyłem zapalniczkę i... nic, tylko ledwie słyszalny syk -dysza zatkana. Musiałem dokończyc murowanie przy świetle telefonu Very Happy
Na drugi dzień zrobiłem z kawałka małej sprężynki igiełkę do przeczyszczania dyszy, która teraz zawsze jest przyczepiona do lampy na wszelki wypadek Smile

szdowk napisał:
Głupie pytanie: Czy siatka jest z azbestu?

Tradycyjna siatka Auera jest z bawełny nasączonej radioaktywnymi związkami toru i cezu. Podczas pierwszego zapalenia bawłna ulega spaleniu, a związki toru i cezu spiekają się tworząc bardzo kruchą i delikatną siateczkę, która kiedy znajdzie się w płomieniu zaczyna emitowac silne światło. W lampach narażonych na wstrząsy (lampy przenośne, np Petromax) stosowano też siatki wzmacniane azbestem.
Obecnie podobno produkuje się je z innych materiałów. Są produkowane np. w Niemczech -więc muszą spełniac normy UE. Ale ponoc te stare radioaktywne siatki dawały lepsze światło -czy to prawda? -nie wiem Smile
szdowk napisał:
Lutlampę mam na działce i z uwagi na korozję chyba nie nadaje się już do użytku, ale w domu mam prymus - mogę opisać -Smile

Chętnie przeczytam Smile rozumiem że chodzi kuchenkę, bo szwedzka firma Primus od której pochodzi potoczna nazwa kuchenek benzynowych i naftowych, produkowała m.in. też lampy, lutownice gazowe itp. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
barba



Dołączył: 24 Lut 2008
Posty: 14
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Wrz 10, 2009 7:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy ale fajnie znowu trafiłem na to forum... Temat lamp ciśnieniowych jest mi bliski ostatnio. Tyle zabawy z nimi mam... Siatek ze 20 wymieniłem, jeden brener poszedł, 3 iglice już. Testuję teraz chińskie lampy bo nie jestem przekonany czy opłaca się inwestować w dzisiejszych czasach w nowe Petromax-y i tak z chin pochodzą Evil or Very Mad .

Poluję na jakiś stareńki model mosiężny teraz. Jakby co to pomogę. Jestem z Warszawki to i zaprezentuję jak ktoś chce co taka lampka potrafi Very Happy A jak 3 się rozpali to dopiero czad Laughing

Używał ktoś może dwuotworowej do Petromaxa kiedyś? http://www.vest.pl/product-pol-1707-Dodatkowy-montaz-do-siatki-PETROMAX-SANTRAX.html Mam jakiś problem z tym patentem bo gdy rozpalam to ona powoli się rozpada poczynając od brenerka w dół Confused

Apropo spalania/zalewania siatki:
Nic się nie dzieje jak lampa się pali żywym ogniem podczas złego odpalenia... siatka się robi czarna ale po paru minutach dobrego odpalenia sama się jak ja to mówie "oczyszcza".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Teigrek



Dołączył: 25 Sty 2007
Posty: 100
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Sob Wrz 12, 2009 12:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej barba,
widzę że nie jestem jedynym "petromaxiarzem na forum! fajnie.
Napisz coś więcej o przyczynach wymiany siatek, brenera, iglicy, ja na wiosnę założyłem siatkę (bo kupiłem lampę bez siatki) -oryginalną Petromaxa, oraz wymieniłem uszczelkę na grzybku głównego zaworu i od tamtej pory nie miałem żadnych problemów z lampą, a używam jej często na budowie na wsi, np dziś pracowała chyba przez pół nocy. Ale fakt że jest to stary (1962r.) wyjątkowo solidnie wykonany egzemplaż. Zrobiny jest z niklowanego mosiądzu, a z czego są nowe modele i chińskie podróbki? -bo nie miałem z nimi do czynienia. Ostatnio widziałem na giełdzie fajnego chromowanego Geniola, ale trochę szkoda mi było kasy, ale następnym razem jak będzie to chyba go wezmę...
A co do siatki dwuotworowej to może rozpada się dla tego że dolny koniec mocujesz zbyt nisko. Przy pierwszym rozpalaniu siatka mocno się kurczy i musi miec zapas materiału żeby jej nie rozerwało, dlatego dolny koniec mocuje się wysoko na tym bolcu - już na tym zwężeniu.
Pozdrawiam
MM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
barba



Dołączył: 24 Lut 2008
Posty: 14
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Wrz 13, 2009 12:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odkąd kupiłem 2 lampy na projekty terenowe to coś mnie opętało Smile
Używamy tradycyjnych knotowych lamp w ilości 270szt i mam ich dość. Nafty idzie od groma tzn. w te wakacje jakieś 300l już Very Happy a światła to nic prawie nie daje tylko klimat.

Dzisiejsze petromaxy są zrobione ze stali chyba nierdzewnej i są chromowane. Piękne lustereczka, choć do pierwszego czyszczenia tylko się tak ładnie świecą. Chińczyki wyglądają podobnie, choć nie mają tak równych powierzchni. Chrom jest lekko chropowaty/matowy. Plastiki są jakieś takie tandetne troszkę i blacha rdzewna jakaś cienka. Różnica w wykonaniu spora.

Powodem wymiany siatek są wstrząsy :/ i za wysokie ciśnienie Very Happy tak mi się przynajmniej zdaje, bo już dwa razy siatka się uszkodziła np., gdy się nafta skończyła to powstał mały otworek. Oraz gdy ktoś zapierniczył z dyńki w wiszącą. No i jeszcze przypadek że w kamień jakiś gość przywalił zbiornikiem. Aha i po staniu na parkiecie drewnianym podczas gdy ok 100 osób tupało nogami w jakimś dziwnym wiejskim tańcu.

Dziś jeszcze pokombinuję z dwu otworową tak jak mówisz i może porobię fotki jakieś. Jak ktoś z Warszawy to zapraszam: http://www.jawisla.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=123&Itemid=183 Tam gdzie warsztaty bębniarskie od 18:00 do 20:00 są, ale lampy do 2:00 się palą Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Teigrek



Dołączył: 25 Sty 2007
Posty: 100
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Nie Wrz 13, 2009 8:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

barba napisał:
Używamy tradycyjnych knotowych lamp w ilości 270szt i mam ich dość. Nafty idzie od groma tzn. w te wakacje jakieś 300l już Very Happy a światła to nic prawie nie daje tylko klimat.


A co to za lampy -latarenki typu Feuerhand/Meva /Jupiter? one faktycznie dają nie wiele światła, ale np. ja z powodzeniem używam takiej lampki do chodzenia do wychodka w nocy -do tego jest w sam raz Wink
Niektóre wewnętrzne knotówki dają więcej światła i mniej spalin, zwłaszcza te z brenerem typu kosmos i ideal, ale są dośc delikatne i wrażliwe na wiatr, więc w teren nie bardzo. Fajne są lampy Aladdin -knot + siatka http://www.youtube.com/watch?v=AiDT-p4Cmug ale są drogie i też nie bardzo w teren.

Question A jak kupujecie naftę w tak dużych ilościach? (jeśli to nie tajemnica Smile ) bo kupowanie w półlitrowych butelkach po 8 zł, to by było strasznie drogo...
Knotówki mogą hulać na zwykłym ON, tylko bardziej smrodzą, ale na polu to do przyjęcia Smile Petromax podobno też działa na ropie, tylko z tego co wiem występuje problem z jakimś osadzaniem się sadzy -osobiście nie próbowałem, więc nie wiem...

barba napisał:
Dzisiejsze petromaxy są zrobione ze stali chyba nierdzewnej i są chromowane. Piękne lustereczka, choć do pierwszego czyszczenia tylko się tak ładnie świecą. Chińczyki wyglądają podobnie, choć nie mają tak równych powierzchni. Chrom jest lekko chropowaty/matowy. Plastiki są jakieś takie tandetne troszkę i blacha rdzewna jakaś cienka. Różnica w wykonaniu spora.

Czyli bardziej opłaca się kupowac starocie (jak są w dobrym stanie oczywiście) -lepsza jakośc, -lepszy klimat, za porównywalne lub niższe pieniądze Very Happy

barba napisał:
Powodem wymiany siatek są wstrząsy :/ i za wysokie ciśnienie Very Happy tak mi się przynajmniej zdaje, bo już dwa razy siatka się uszkodziła np., gdy się nafta skończyła to powstał mały otworek. Oraz gdy ktoś zapierniczył z dyńki w wiszącą. No i jeszcze przypadek że w kamień jakiś gość przywalił zbiornikiem. Aha i po staniu na parkiecie drewnianym podczas gdy ok 100 osób tupało nogami w jakimś dziwnym wiejskim tańcu.

No moja lampa to nie miała takich ekstramalnych przeżyc Smile , ale często ją woże po sudeckich dziurach samochodem i to bardzo sztywno zawieszonym na piórach i jak do tąd nie miało to na nią negatywnego wpływu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
barba



Dołączył: 24 Lut 2008
Posty: 14
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Wrz 13, 2009 9:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I po testach "chińczyka".
Wypadł całkiem nieźle, bo nie różni się od oryginała. Powiem więcej, że nawet zaskoczyło mnie to, że szybko złapał temperaturę. A wszystko przez oszczędzanie na materiale i cienkie rurki Very Happy . Ciekawe jak to się odbije na długowieczności...

Cytat:
A jak kupujecie naftę w tak dużych ilościach? (jeśli to nie tajemnica ) bo kupowanie w półlitrowych butelkach po 8 zł, to by było strasznie drogo...
Knotówki mogą hulać na zwykłym ON, tylko bardziej smrodzą, ale na polu to do przyjęcia Petromax podobno też działa na ropie, tylko z tego co wiem występuje problem z jakimś osadzaniem się sadzy -osobiście nie próbowałem, więc nie wiem...


Nie, to nie tajemnica. Nafta świetlna to jest rozpuszczalnik używany do dziś. Jedziemy do chemicznego/budowlanego i baniak 10-50l się kupuje.
Poza tym w budowlanym olej do lamp /niepolecany nie wiem, dla czego/ antykomarowy jest 10pln/litr Wink Podobno świetnie działają na Metanolu i Etanolu Very Happy http://www.youtube.com/watch?v=Qylrk4QxqKo

Cytat:
Czyli bardziej opłaca się kupować starocie (jak są w dobrym stanie oczywiście) -lepsza, jakość, -lepszy klimat, za porównywalne lub niższe pieniądze


Jeszcze starocia nie miałem, ale nie omieszkam zdobyć do testów.

Aladdiny są super tylko drogo straszliwie i nie ma ich za wiele na rynku wtórnym. Poza tym strasznie dużo miejsca zajmują no i oczywiście do użytku w pomieszczeniach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
casper9350



Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 5

PostWysłany: Pon Wrz 14, 2009 9:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie Petromaniacy Smile


Od dawna nosiłem się z zamiarem zakupu tego cuda techniki. Dołączyłem do grona szczęsliwych posiadaczy jakiś tydzień temu. Lampa jest imponująca kupiłem używkę na alledrogo i wydaje mi się że to raczej nie chinol. Mosiądz w chromie po oczyszczeniu wygląda jak nowy.
Czy orientuję się ktoś jak identyfikować rocznik po numerze seryjnym?
Mam spore problemy z dopompowaniem lampy pompka chodzi jakoś dziwnie wydaje mi sie ze tłoczek do wymiany pompuje od mniej niż połowy i trzeba dobrze się namachać a to znów wstrząsy rozwalily mi siatkę Sad. Jesli chodzi o naftę w dużych ilościach to mam dobrą propozycję Nafta do Japońskich piecyków naftowych Kero ,Zibro i podobne Paliwo nazywa się Tosaine i jest w 20 l opakowaniach po 125zl w Castoramie i innych budowlanych. Nafta ta ma śladowe frakcje aromatyczne i na niej można bedzie lampę eksploatowac w domu bez specyficznego zapachu nafty.
Na razie tyle bede z uwagą tu zaglądał . Jestem z Warszawy.

Pozdrawiam Adam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Teigrek



Dołączył: 25 Sty 2007
Posty: 100
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Pon Wrz 14, 2009 11:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

casper9350 napisał:
Witajcie Petromaniacy Smile
Czy orientuję się ktoś jak identyfikować rocznik po numerze seryjnym?

Wojskowe modele (Bundeseigentum) takie jak mój, mają datę produkcji na tabliczce od strony pompki, w postaci wybitego mechanicznie miesiąca oraz roku wydrukowanego tak jak pozostałe osnaczenia. Powyżej na tej tabliczce jest numer 12-124-5746 -nie mam pojęcia co on oznacza i jest taki sam w wielu egzemplażach z różnych roczników (porównywałem z lampami z niemieckiego ebaya).

casper9350 napisał:
Mam spore problemy z dopompowaniem lampy pompka chodzi jakoś dziwnie wydaje mi sie ze tłoczek do wymiany pompuje od mniej niż połowy i trzeba dobrze się namachać a to znów wstrząsy rozwalily mi siatkę Sad.

Kiedy w zbiorniczku jest już większe ciśnienie pompka staje się mniej efektywna, bo powietrze przechodzi z cylindra pompki do zbiornika dopiero w tedy, kiedy ma większe ciśnienie niż to panujące w zbiorniku, czyli gdzieś od połowy suwu tłoka, albo i mniej.
Skórzane tłoczki są dosyc trwałe tylko od czasu do czasu trzeba je spęcznic olejem (albo naftą, ale lepszy jest jakis rzadki olej, np sylikonowy czy wazelinowy), muszą byc cały czas tłuste i "wilgotne" od oleju. Mój tłoczek wygladał jak psu z gardła wyjęty Very Happy i wogóle nie pompował, ale po kąpieli w oleju zaczął działac całkiem sprawnie. Ale i tak dorobiłem nowy tłoczek -sam wytłoczyłem go ze skóry Smile trochę było z tym zabawy, ale wyszło bardzo dobrze.

Mimo to pompowanie lampy od zera to ciążka praca - mi zajmuje jakieś 2 -3 minuty z krótkimi przerwami na dopoczynek Very Happy . I wazne jest żeby nie robic tego zbyt gwałtownie i miec stabilne podłoże -umnie np. parapet z litego piaskowca, albo żeliwny rezewuar wbudowany w przedwojenną kuchnię Smile
Moja lampa jest na tyle szczelna że trzyma ciśnienie przez kilka dni.

casper9350 napisał:
Jesli chodzi o naftę w dużych ilościach to mam dobrą propozycję Nafta do Japońskich piecyków naftowych Kero ,Zibro i podobne Paliwo nazywa się Tosaine i jest w 20 l opakowaniach po 125zl w Castoramie i innych budowlanych. Nafta ta ma śladowe frakcje aromatyczne i na niej można bedzie lampę eksploatowac w domu bez specyficznego zapachu nafty.

Też o tym myślałem, ale cos mi się obiło o uszy, że to nie jest czysta nafta i zawiera jakieś substancje mogące źle wpływac na siatkę, nie wiem czy to prawda.
Pozdrawiam Michał
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
casper9350



Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 5

PostWysłany: Pon Wrz 14, 2009 12:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tosaine to czysta nafta bez frakcji aromatycznych oraz z markerem trwałości wygląda kolorkiem jak nasz rodzimy olej opałowy. W piecykach knotowych Kero do ogrzewania działa rewelacyjnie chodz olej opałowy też chodził tylko że do czasu aż knot a ma on tam cylindryczny kształt stał się twardy i nie ciągnął tak jak trzeba. Wydaję się że warto by sprawdzić mogę się poswięcić niebawem jak się zrobi chłodno kupię bańkę do piecyków. Moje pytanie czy znacie może jakiś sklep gdzie skarpetki auera można kupić w wiekszym opakowaniu bo 8-10zł to sporawo jak na tak nietrwały element. Czy warto zainwestowac w uchwyt do siatki 2 otworowej ? U mnie numer nabity jest od spodu zbiornika wyglada ze to cóś w stylu 86roku. Lampa bardzo solidna niebawem zrobię fotki swoje i umieszczę na forum.Czy jest jakis sklep w Warszawie gdzie dostanę akcesoria do lampy czy tylko to co w sieci chyba ze 2 sklepy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Teigrek



Dołączył: 25 Sty 2007
Posty: 100
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Pon Wrz 14, 2009 1:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

casper9350 napisał:
Moje pytanie czy znacie może jakiś sklep gdzie skarpetki auera można kupić w wiekszym opakowaniu bo 8-10zł to sporawo jak na tak nietrwały element.

na ebayu czsem są nizłe okazje: http://shop.ebay.pl/?_from=R40&_trksid=m38&_nkw=petromax&_sacat=See-All-Categories
np. tu wychodzi po 54 centy za sztukę! http://cgi.ebay.pl/50-Gluehstruempfe-500HK-Gluehstrumpf-fuer-Anchor-Petromax_W0QQitemZ120462783510QQcmdZViewItemQQptZDE_Sport_Camping_Outdoor_Lampen_Laternen?hash=item1c0c243416&_trksid=p3286.c0.m14
Ja mam oryginalną siatkę firmy Petromax (foto), nie jakąś chinę i od maja nic jej nie jest, mimo że lampa często pracuje i jeździ Smile

Chyba żeczywiście zainteresuje się tą Tosaine, a co to oznacza że ma "marker trwałości" Question



aIMGP2168.jpg
 Opis:
Moc Petromaxa :)
mój (przyszły) garaż oświetlony Petromaxem z odbłyśnikiem
 Rozmiar pliku:  174.13 KB
 Obejrzano:  2727 Raz(y)

aIMGP2168.jpg



IMGP2182a.jpg
 Opis:
moja siatka
 Rozmiar pliku:  204.86 KB
 Obejrzano:  2544 Raz(y)

IMGP2182a.jpg


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
barba



Dołączył: 24 Lut 2008
Posty: 14
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Wrz 14, 2009 2:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Warszawie nie spotkałem się ze sklepem z akcesoriami do lamp. Może cosik być w sklepach turystyczno-militarnych ale raczej drogo.

Nafta czerwona będzie przeze mnie testowana niedługo, bo też mam taki mały Japoński piecyk.

Pompka to najsłabsze ogniwo a przejściówka na wentyl samochodowy jest droga straszliwie. http://www.vest.pl/product-pol-4649-Wentyl-do-standardowej-pompki.html W zimę wykombinuję coś na tę modłę, bo szlag mnie trafia przy 3 lampach

Dziś zrobię fotki jak świecą.

Co do dwu otworowej to udało się i tak jak mówił "Teigrek" zamocowałem mniej ścisło i spokojnie jak po prowadnicy po tej porcelanie sobie przejechała i się nie porwała.

Ciekawa stronica:
http://terrence.marsh.faculty.noctrl.edu/lantern/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
casper9350



Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 5

PostWysłany: Wto Wrz 15, 2009 11:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A oto i moj Petromax. Ciekawe co o nim sądzicie ? Skośnooki On? Czy jeszcze nie Chinczyk Smile
W Conrad Electronic znalazłem tani zestaw naprawczy 15 częściowy wszędzie jest za ponad 100kę a tutaj http://www.conrad.pl/?art=669830 całkiem całkiem.
Czy jeśli chodzi o trwałość siatek petromaxa tych 2 a jednootworowych jest taka wielka różnica w trwałości? Nie mam wspornika i zastanawiam się czy warto. W ostatnim tygodniu zabiłem dwie siatki petromaxa uzyłem 2 otworowych bez wspornika mocno zwiazałęm z dołu moze to przyczyna że padły.



img_0003.jpg
 Opis:
 Rozmiar pliku:  27.84 KB
 Obejrzano:  2602 Raz(y)

img_0003.jpg



img_0002.jpg
 Opis:
 Rozmiar pliku:  32.4 KB
 Obejrzano:  2329 Raz(y)

img_0002.jpg


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Teigrek



Dołączył: 25 Sty 2007
Posty: 100
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Wto Wrz 15, 2009 12:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ładna lampa, szczególnie z tym odbłyśnikiem Smile
Nie mam pojęcia czy on jest ze wschodu czy z zachodu, jak mosiężny to może niemiecki? W każdym razie dźwigienkę rapida ma już nowszego typu niż mój.
Ten zestaw rzeczywiście tani! Ja dałem właśnie ponad 100 i teraz widzę że przepłaciłem.

A jeśli chodzi o siatki to dwuotworoych Petromaxa nie miałem, ale na początku jak go kupiłem to założyłem siatkę dwuotworową do lamp gazowych, bo akurat miałem taką w domu, też od spodu mocno ją zawiązałem -te siatki są miniejsze delikatniejsze, więc szybko się rozleciała. Zamówiłem ten zestaw i założyłem oryginalną siatkę, no i służy mi od wiosny do dziś, tak że jeszcze dwie mam w zapasie.
Tylko kupując oryginalną siatkę też trzeba zwracac uwagę czy jest przeznaczona do mocy naszej lampy, bo podejrzewam że gdyby założyc do Petromaxa 500 siatkę od Petromaxa 150 to też by się rozleciała.

I przy oakzji link do firmowego sklepu, można tam np. porównac typy Petromaxów i wszystkich części do nich http://www.pelam.de/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum technique.pl Strona Główna -> Ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 1 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Na tym forum nie możesz dołączać plików
Możesz pobierać pliki z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group